Ο ΑΡΗΣ υποδέχεται αύριο (02/02, 15:45, ERTPLAY1) τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Betshop Basket League. Μιλώντας στο www.arisbc.gr για την αναμέτρηση με την αθηναϊκή ομάδα, ο Γιάννης Καστρίτης υποστήριξε:

«Έχουμε μπροστά μας ένα πολύ σημαντικό εντός έδρας παιχνίδι, απέναντι στον Πανιώνιο. Ο αντίπαλος μας βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση, έχοντας χάσει το τελευταίο διάστημα, αρκετούς αγώνες στις λεπτομέρειες, ακόμη και με σουτ στη λήξη. Έχουν στο ρόστερ τους τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, τον Berry, αλλά και παίκτες με εμπειρία και εικόνες από το υψηλότερο επίπεδο, όπως ο Dorsey. Τους αρέσει να σκοράρουν στον αιφνιδιασμό και γενικά είναι πολύ επικίνδυνη επιθετικά ομάδα.

Τα παιδιά μας, έχουν δουλέψει πολύ σκληρά αυτές τις μέρες, πάρα τα προβλήματα τραυματισμών που πολλοί αντιμετωπίζουν. Περιμένουμε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι και θα επιδιώξουμε τη νίκη με όλες μας τις δυνάμεις. Απαιτείται συγκέντρωση για 40 λεπτά και μάχη για κάθε κατοχή. Θέλουμε να φτάσουμε στη διακοπή του πρωταθλήματος με ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα, με πολύ πάθος και με τη στήριξη του κόσμου μας, για έναν ακόμη αγώνα. Εύχομαι να τα καταφέρουμε».

ΧΩΡΙΣ ΒΕΡΓΙΝΗ ΜΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

Ο ΑΡΗΣ ολοκλήρωσε σήμερα (01/02) με μια μεσημεριανή προπόνηση την προετοιμασία του, ενόψει του αυριανού (02/02, 15:45) αγώνα με τον Πανιώνιο που θα γίνει στο «Nick Galis Hall». Ο Δημήτρης Βεργίνης ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα και δεν υπολογίζεται για το παιχνίδι με την ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Πριν την προπόνηση οι παίκτες παρακολούθησαν video.